Vřesinké noviny – Srpen 2019

Vážení spoluobčané,

opět se začínáme scházet v domě zahrádkářů, budeme zkoušet a připravovat se na další představení.

Můžete se na nás přijít podívat 26. 9. 2019, kdy budeme hrát inscenací ZaSeTitupitelé v RETROSTAR kině v Polance nad Odrou od 19.00 hod. a 7. 11. 2019 v Sanatoriu Klimkovice od 18.30 hod..

Na reprízu úsměvné inscenace Dveře Vás zveme 1. 10. 2019 do Kina Panorama v Klimkovicích od 19.00 hod. a 31. 10. 2019 do Kulturního domu v Hlučíně od 19.00 hod., kde se koná přehlídka Divadelní podzim. Ochotníci ze Vřesiny se účastní přehlídky poprvé a určitě ne naposled.

Kromě repríz již nazkoušených jednoaktových her, budeme připravovat další divadelní hru.

Reprízy v domě zahrádkářů ve Vřesině chystáme také a už teď se na Vás těšíme.

Přesné termíny uveřejníme na facebooku a plakátech na informačních tabulích v obci.

Již dříve jsme Vás informovali, že budeme na přehlídce Štivadlo reprezentovat obec Vřesinu satirou ZASeTiTUPITELÉ a úsměvnou komedií o vážných věcech Dveře.

Přehlídkovou soutěž 28. 4. 2019 slavnostně zahájil příjezd hraběte s hraběnkou v kočáře a ukončil 5. 5. 2019 slavnostním ukončením a vyhlášením výsledků. Pořadatelé pro nás připravili raut a zpříjemnili večer hrou na kytary, harmoniku a basu.

V letošním ročníku Štivadla zasedla, velmi přísná porota, která nám po společné večeři sdělila své poznatky k našim výkonům.  

Líbily se jim naše herecké výkony i scéna, ale na postup jsme nedosáhli.

Nám byl přesto velkou odměnou plný sál s dvěma sty sedadly.

Někteří z nás i Vás se každý podvečer jeli podívat na představení dalších ochotnických spolků a když se na jevišti rozsvítily reflektory, bavili jsme se a ocenili práci všech účastněných divadelních souborů.

Teplé dny se s námi loučí, ale podzimní procházky mezi spadaným barevným listí je také krásný. A my budeme rádi, když náš přijedete podpořit i u sousedů a smích rozehřeje Vaše tělo.

Zdeňka Bajgarová

předseda spolku